Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium

A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium Szabolcs vármegye egyik első gimnáziumaként a nyíregyházi evangélikus gyülekezet hozta létre 1806-ban, azzal a céllal, hogy a diákokat keresztyén életre, jó erkölcsre, a mindenkori tudomány színvonalának megfelelően neveljék.
Déli evangélikus egyházkerület
A Déli evangélikus egyházkerület a Magyarországi Evangélikus Egyház három egyházkerületének egyike. Székhelye Budapesten található. 65 evangélikus egyházközség alkotja, elsősorban Magyarország déli megyéi tartoznak hozzá, de nem
Magyarországi evangélikus egyházközségek listája
A Magyarországi Evangélikus Egyház 251 egyházközségből áll. Az alábbiakban ezek listája olvasható egyházkerületenként illetve egyházmegyénként. Az egyházközségek nevét általában az a település adja, ahol központjuk található
Luther Márton kis kátéja
Luther Márton Kis kátéja az evangélikus egyháznak az Ágostai hitvallás mellett a legfontosabb hitvallási irata. A német reformátor, Martin Luther egyik legnagyobb hatású műve
Fasori evangélikus templom
A fasori evangélikus templom Budapest VII. kerületében a Városligeti fasor és a Bajza utca sarkán áll. A főváros legdíszesebb protestáns temploma, a Deák téri evangélikus templom után a második legnagyobb evangélikus templom Budapesten
Veszprémi evangélikus egyházmegye
A Veszprémi evangélikus egyházmegye a Magyarországi Evangélikus Egyház egyik egyházmegyéje, a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület hat egyházmegyéjének egyike. Jelenleg 26 egyházközség alkotja. Határai hozzávetőlegesen egybeesnek
Egyházkerület
Az egyházkerület protestáns egyházszervezeti egység elnevezése, a 19. századig szuperintendenciának is nevezték. A kifejezést elsősorban a magyarországi református és az evangélikus egyház vonatkozásában használják. Vezetői a püspök
Budavári evangélikus templom
A budavári evangélikus templom Buda legrégebbi evangélikus temploma. Budapest I. kerületében, a Bécsi kapu téren áll. 1895-ben épült
Evangélikus Élet
Az Evangélikus Élet a Magyarországi Evangélikus Egyház kéthetente megjelenő színes magazinja. A 48 oldalas színes újság korábban fekete-fehér, majd színes hetilapként jelent meg. A Magyarországi Evangélikus Egyház Luther Kiadója adja ki
Északi evangélikus egyházkerület
Az Északi evangélikus egyházkerület a Magyarországi Evangélikus Egyház három egyházkerületének egyike. Székhelye Budapesten található. 79 evangélikus egyházközség alkotja, Magyarország hét régiója közül Észak-Magyarország, Észak
Terry (Montana)
Terry város az USA Montana államában, Prairie megyében, melynek megyeszékhelye is. Lakosainak száma 605 fő (2010. április 1